10.8.2021

Liikuntapalveluiden syyslukukausi alkaa

Liikuntapalveluiden syyslukukausi on suunniteltu alkavaksi tiistaina 17.8. voimassa olevien koronarajoitusten ja suositusten mukaan. Rajoitukset ja suositukset voivat muuttaa alkamisaikoja ja ohjelmaa.

Ohjatut tunnit pidetään aluksi mahdollisuuksien mukaan ulkona, aina kun sää sen sallii, varustus sen mukaan. Tunneilla on hyvä olla myös omat salihanskat, alusta ja vesipullo mukana, koska tunneilla käytetään myös yhteisiä kuntoiluvälineitä.

Mahdollisista muutoksista ilmoitamme verkkosivuilla sekä kaupungin ja liikuntapalveluiden facebook -sivuilla. Syyslukukausi 17.8. – 17.12.2021 Syyslomaviikolla, (vko 42) ohjatut ryhmät ovat tauolla.

Liikuntaryhmien kuvaukset ja aikataulut

Kaikkien alkavien ryhmien kuvauksiin ja aikatauluihin sivulta Ohjattu liikunta.

Tulostettava viikko-ohjelma, pdf

Lavikseen ennakkoilmoittautuminen

Ilmoittautumislinkit aukeaa 11.8. klo 9.00 ja sulkeutuu kun ryhmät ovat täynnä.
Lavis-ryhmien koko maksimissaan 20 osallistujaa.
Ilmoittautuminen Lavikseen.

Huomioi korona

Osallistuthan tunneille vain täysin terveenä. Huomioidaan ryhmissä turvavälit ja hyvä käsihygienia.

  • Tule tunnille mahdollisimman valmiiksi liikuntavarusteisiin pukeutuneena
  • Minimoi liikuntatiloissa viettämäsi aika
  • Käytä pukutiloja vain tarvittaessa
  • Muista käsihygienia sekä turvavälit
  • Suosittelemme kasvomaskin käyttöä yleisissä tiloissa kuten aula,kahvio ja pukuhuoneet.

Seuraamme terveysviranomaisten ohjeistuksia tarkasti ja tiedotamme välittömästi jos muutoksia liikuntaryhmien järjestämisessä ilmenee.